Kimler online
Şu anda 14 konuk çevrimiçi
Counter
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün90
mod_vvisit_counterBu ay2558

PostHeaderIcon Almanya'da Yaşayan Bartınlı'lar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

ERCAN AYDIN; BATI KARADENİZ İN SESİ OLACAĞIZ

Bartın radyo televizyonu ve Aba Medya yönetim kurulu başkanı Ercan Aydın yaptığı açıklamada "2005 yılında Bartın Televizyonunu satın aldığımızda gerek teknolojik gerekse profesyonel altyapıda önemli yatırımlar yaptık. İletişim sektörünün önem kazandığı bu yüzyılda şirin Bartın ilimizin tüm dünya ya tanıtmak amacıyla yola çıktığımız bu amaçla hedeflediğimiz ideallere tek tek ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Özellikle Batı Karadeniz Bölgesinde bulunan Bolu, Zonguldak, Karabük, Bartın, Sinop ve Kastamonu illerindeki sorunların çözümüne katkı sağlamak, gerekse bölge ekonomisinin gelişmesine destek vermek amacıyla Aba Medya şirketini kurarak, ABA TV Türksat uydusuna ilk sinyalini mayıs ayında vermiş olacak. Son sistem teknolojik donanım canlı yayın araçlarıyla bölgemizdeki bütün gelişmeleri tüm dünyaya duyurmak amacıyla gece gündüz demeden çalışacağız. ABA TV ilerleyen dönemlerde Türkiye nin güçlü sesi olması için gereken çalışmaları da yerine getireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. ABA TV nin başta bartın olmak üzere tüm batı Karadeniz bölgesine hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

ABA TV SON TEKONOLOJİ İLE DONATILDI

3 Mayıs 2010 pazartesi günü yeni binasından test yayınına başlayacak olan ABA TV daha sonra yeni proğramları, modern stüdyoları, canlı haber bültenleri ile izleyicinin karşısına çıkacak.

ABA TV FREKANSLARI: TÜRKSAT 3A  FREKANS: 12562  SEMBOL:25000 FEC: V 5/6  

 

 

Son Güncelleme ( Salı, 04 Mayıs 2010 13:45 )

 

    

Derneğimiz üyelerinden Dipl.-Kfm Necmettin Yeşilsu’yu ALBARDER Yönetim Kurulu olarak Altenessenerstr. 278, 45329 Essen adresinde açmış olduğu yeni ALLIANZ Sigorta şubesinde ziyaret ettti. Aynı zamanda da Necmettin Yeşilsu’yun derneğimize yaptığı katkılardan dolayı Yönetim Kurulumuz adına derneğimizin plaketi taktim edildi.

     Albarder Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gökgöz yaptığı konuşmada “sevilen ve güven veren kimiği ile tanınan sevgili kardeşimiz Necmettin Yeşilsu’yun açmış olduğu yeni şubesinin kendisine ve çalışanlarına hayırlı olmasını diledi ve derneğimize bu güne kadar yaptığı önemli katkılarından dolayı Teşekkür etti”. Necmettin Yeşilsu gerçekleşen bu ziyaretten duyduğu memniniyeti dile getirdi. Kapının derneğimiz çalışanlarına ve üyelerine herzaman açık olduğunu ve diledikleri zaman arayabileceklerini söyledi.

 

Son Güncelleme ( Salı, 04 Mayıs 2010 13:48 )

 
  ZONGULDAK HAVA ALANINDAN İÇ HATLAR MÜJDESİ

       

(Resim:Alman Heyet ile birlikte Zonguldak Havaalanı ziyaret

     Türkiye’de iç hatlara yönelik bölgesel uçuş olanağı sağlamak amacı ile kurulan BoraJet sefer düzenleyeceği noktalara Zonguldak Havaalanını da dahil etti.

     Özellikle Anadolu şehirlerini birbirine bağlamak isteyen BoraJet, geçmiş yıllarda da uçuş yapılan ancak yeterli doluluk oranı sağlanamadığından uçuşların durdurulduğu noktalarada uçuş yapılacak.     

     Şirket ilk olarak :  İstanbul – Siirt     Zonguldak – Tokat, Ankara – Siirt / Tokat,  Zonguldak – Trabzon,  Diyarbakır – Adana / Van,  Antalya – Nevşehir’ den  karşılıklı seferler düzenlemeyi planlıyor.  Uçuşların başlamasına kısa bir süre kala, uçuşların yapılacağı günler saatler ve biletlerin nasıl temin edileceği konusunda BoraJet’in resmi internet sitesinden duyuru yapılması bekleniyor. (kaynak:www.airpotrhaber.com)    

     Zonguldak Hava alanının açılışına kadarki süreçte dernmeğimizin herkes tarafından bilinen önemli çalışmaları ve çabaları olmuştur. İçhatlar seferine başlayacak olmasıda memnuniyetle karşılanmıştır.

Son Güncelleme ( Cuma, 16 Nisan 2010 13:26 )

 
  SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN KÖLN VE TÜRKİYE BULUŞMASI    

    

     Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Köln´de düzenlenen toplantısına Yurt Dışındaki Türklerden Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Celik katıldı. Köln buluşmasının ardından Devlet Bakanı Faruk Celik´in ev sahipliğinde Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ve Milletvekillerininde hazır bulunduğu toplantı dünyanın degişik kesimlerinden kalabalık bir katılım ile İstanbul´da gerceklesti. Bu güne kadar ilk kez yapılan toplantının amacı yurt dışında yaşayan ve giderek yasadiklari yerlerde güc olma yolunda önemli adımlar atan Türk-Soydaş ve Akraba Topluluklarını tanımak ve karşılıklı sorunlar konusunda bilgi  aliş-verişinde bulunmaktır.     Bartınlılar Derneği bu önemli toplantıda Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Gökgöz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Bulkan Ersoy ile birlikte Temsil edildi.     Derneğimiz, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın bulundukları ülkede ve Türkiye´de yaşadığı sorunlar ile ilgili kapsamlı bir raporuda Devlet Bakani Sayın Egemen Bağış'a  sunmustur.   

  

Raporun iceriğinde  konsolosluklarda yaşadığımız sorunlar, Alman vatandaşlığına gecmiş olanlara verilen „Mavi Kart“ ile Türkiye´deki kurumların farklı ve keyfi uygulamaları ile karşılaşılan sorunlar, Avrupanın değişik bölgelerinde vatandaşlarımızın birikimlerinin „Kar Payı“ adı altınta toplanan paralar ile dolandırılmaları ve bu güne kadar acılan mahkelerden bir sonuc elde edilemeyişi, Tükiyedeki Türk Plakalı araclarımızı izin sezononda kullanmamıza rağmen neden bir yıllık sigorta bedeli alındığı, cözüm önerisi olarakta Almanya´daki gibi sezonluk plapka uygulamasının yapılabileceği, yurtdışında en az on yıl ikamet etmiş olan birisinin on yıl satamama koşulu ile Türkiye'ye gümrüksüz araç getirebilmesi, yurtdisinda yasayan vatandaslarımızın mutlaka secme ve secilme hakkina sahip olamalari gerektiği gibi önemli oldugunu düsündüğümüz sorunları bu toplantı sayesinde direkt olarak sorunları cözmekle yükümlü kurumlara ulaştırma fırsatı bulunmuştur.      Ayrıca raporda yardım amaclı kurulmuş bütün derneklerin sorunu oldugunu düsünbdüğümüz önemli bir konularada deginilmiştir. Bilindigi üzere bizler kar amaclı dernekler değil üyelerin aidatlari ve degişik zamanlarda düzenlediğimiz organizasyonlardan elde ettigimiz gelirler ve hayir sever vatandaslarımızın madden ve malen yaptıkları bagışlar ile faaliyet göstermekteyiz. Özellikle topladıgımız ve önemli oldugunu düsündüğümüz saglık arac ve gereclerini zaman zaman bir araya toplayarak Türkiye ´ye göndermekteyiz. Ancak her seferinde gümrüklerde önemli sorunlar yaşamaktayız. Derneğimize gönül vermis olanların büyük emek ve özverileri ile bir araya getirilmiş yaklasik 120.000 euro degerindeki tıbbi malzemeler 2007 yilinda Bartın Belediyesi bünyesinde sağlık odası kurulması icin gönderilmiş, sonrasında  gümrüklerdeki bürokrasiye takilmiş ve teslimatı gercekleşememistir. Önemli bir sıkıntıda özellikle düzenlediğimiz gece, kermes ve sempozyumlara Türkiye'den davet etttiğimiz konuklarımızın yaşadığı vize konusunuda rapor ile birlikte gündeme taşımış olduk.    ( Resimler:  ALBARDER Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gökgöz Derneğin amblemini taşıyan şilt ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını ve beklentilerini anlatan raporu Devlet Bakanı Egemen Bağış'a sunarken. Yanındakiler, Bulkan Ersoy (ALBARDER Yön.Kur.Başkan Yardımcısı),  Bahri Akalın (TUDEB Baskani), Halil Yalcın (Ankaralılar Derneği Başkanı), Turgut Erçetin (Kütahyalılar Derneği Başkanı) .

Bartın Denekleri Federasyon Başkan'ı ve Bartın Bölgesi

Derneklerini Ziyaret

İstanbul toplantısı derneğimiz adına gelecekte ortak ve olumlu işlerin fırsatının yaratılması amacı ile İstanbul’da yapılanmasını sağlamış bölgemize ait dernekleride ziyaret etmiştir.      Ahmet Gökgöz, Bulkan Ersoy ve TUDEB Başkanı Bahri Akalın tarafından Bartın Dernekleri Federasyon Başkanı Hasan Basri Nalbantoğlu, Bartın Kumlucalılar Derneği (BARKUMDER) Başkanı Mehmet  Bulut, Bartın Kozcağızlılar Derneği (BARKOZDER) Başkanı Zeki Güney’ e yapılan ziyaretler samimi ve sıcak sohbetlerin yanı sıra dernek üyelerinin yakın ilgisini çekmiştir.      Karşılıklı olarak bundan sonra derneklerin kendi aralarında yapabilecekleri çalışmalar konusunda prensipte anlaşılmıştır.

 

                BARKUMDER

 

                 BARKOZDER

Son Güncelleme ( Cuma, 16 Nisan 2010 11:58 )

 

BARTINLILAR´DAN PLAKET    

(Resimdekiler Yaşar Çil, Semih Kurtuluş, Ahmet Gökgöz. Hasan Kurtuluş. Ahmet Adalya)

 Bartınlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gökgöz ve Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Çil Derneğimize yaptığı maddi ve manevi yardımlardan  dolayı üyemiz ve ayrıca Hannover´in tanınmış iş adamlarından Hasan Kurtuluş´a derneğimiz Kiel Neumünster  temsilcisi Ahmet Adal yanında hazır bulunduğu toplantıda plaket verdi.  Bartınlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Gökgöz „Derneğimiz gerek Almanya´da gerekse Türkiye´deki bartınlılara hizmet etmek için kurulmuş ve bu doğrultuda calışmalar yapmaktadır. Heryıl düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz gecelerimizde Bartınlıları ve  Bartın a gönül veren dostlarımızı bir araya topluyoruz. Almanya´da böylesine geceleri organize etmek maddi olanaksızlıklardan dolayı  ve sadece üye aidatları ile mümkün olmuyor. Hasan Bey´e bizi böylesine anlarda yalnız bırakmadığı ve verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz“ dedi.      Sayin Hasan Kurtulus gerçeklesen bu ziyaret sonrası  Derneğimiz yönetim kurulunun bu düsüncesinden ve nazik ziyaretlerinden duydugu memniniyeti ve bundan sonrada yapılacak olan faaliyetliliklerde derneğimizin yanında olacaklari söyledi.

Son Güncelleme ( Perşembe, 08 Nisan 2010 18:31 )

 

<< Başlat < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Son >>

Sayfa 17 > 18

Rastgele Resimler
No images