Kimler online
Şu anda 9 konuk çevrimiçi
Counter
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün48
mod_vvisit_counterBu ay884

PostHeaderIcon Almanya'da Yaşayan Bartınlı'lar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

  ZONGULDAK HAVA ALANINDAN İÇ HATLAR MÜJDESİ

       

(Resim:Alman Heyet ile birlikte Zonguldak Havaalanı ziyaret

     Türkiye’de iç hatlara yönelik bölgesel uçuş olanağı sağlamak amacı ile kurulan BoraJet sefer düzenleyeceği noktalara Zonguldak Havaalanını da dahil etti.

     Özellikle Anadolu şehirlerini birbirine bağlamak isteyen BoraJet, geçmiş yıllarda da uçuş yapılan ancak yeterli doluluk oranı sağlanamadığından uçuşların durdurulduğu noktalarada uçuş yapılacak.     

     Şirket ilk olarak :  İstanbul – Siirt     Zonguldak – Tokat, Ankara – Siirt / Tokat,  Zonguldak – Trabzon,  Diyarbakır – Adana / Van,  Antalya – Nevşehir’ den  karşılıklı seferler düzenlemeyi planlıyor.  Uçuşların başlamasına kısa bir süre kala, uçuşların yapılacağı günler saatler ve biletlerin nasıl temin edileceği konusunda BoraJet’in resmi internet sitesinden duyuru yapılması bekleniyor. (kaynak:www.airpotrhaber.com)    

     Zonguldak Hava alanının açılışına kadarki süreçte dernmeğimizin herkes tarafından bilinen önemli çalışmaları ve çabaları olmuştur. İçhatlar seferine başlayacak olmasıda memnuniyetle karşılanmıştır.

Son Güncelleme ( Cuma, 16 Nisan 2010 13:26 )

 
  SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN KÖLN VE TÜRKİYE BULUŞMASI    

    

     Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Köln´de düzenlenen toplantısına Yurt Dışındaki Türklerden Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Celik katıldı. Köln buluşmasının ardından Devlet Bakanı Faruk Celik´in ev sahipliğinde Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar ve Milletvekillerininde hazır bulunduğu toplantı dünyanın degişik kesimlerinden kalabalık bir katılım ile İstanbul´da gerceklesti. Bu güne kadar ilk kez yapılan toplantının amacı yurt dışında yaşayan ve giderek yasadiklari yerlerde güc olma yolunda önemli adımlar atan Türk-Soydaş ve Akraba Topluluklarını tanımak ve karşılıklı sorunlar konusunda bilgi  aliş-verişinde bulunmaktır.     Bartınlılar Derneği bu önemli toplantıda Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Gökgöz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Bulkan Ersoy ile birlikte Temsil edildi.     Derneğimiz, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın bulundukları ülkede ve Türkiye´de yaşadığı sorunlar ile ilgili kapsamlı bir raporuda Devlet Bakani Sayın Egemen Bağış'a  sunmustur.   

  

Raporun iceriğinde  konsolosluklarda yaşadığımız sorunlar, Alman vatandaşlığına gecmiş olanlara verilen „Mavi Kart“ ile Türkiye´deki kurumların farklı ve keyfi uygulamaları ile karşılaşılan sorunlar, Avrupanın değişik bölgelerinde vatandaşlarımızın birikimlerinin „Kar Payı“ adı altınta toplanan paralar ile dolandırılmaları ve bu güne kadar acılan mahkelerden bir sonuc elde edilemeyişi, Tükiyedeki Türk Plakalı araclarımızı izin sezononda kullanmamıza rağmen neden bir yıllık sigorta bedeli alındığı, cözüm önerisi olarakta Almanya´daki gibi sezonluk plapka uygulamasının yapılabileceği, yurtdışında en az on yıl ikamet etmiş olan birisinin on yıl satamama koşulu ile Türkiye'ye gümrüksüz araç getirebilmesi, yurtdisinda yasayan vatandaslarımızın mutlaka secme ve secilme hakkina sahip olamalari gerektiği gibi önemli oldugunu düsündüğümüz sorunları bu toplantı sayesinde direkt olarak sorunları cözmekle yükümlü kurumlara ulaştırma fırsatı bulunmuştur.      Ayrıca raporda yardım amaclı kurulmuş bütün derneklerin sorunu oldugunu düsünbdüğümüz önemli bir konularada deginilmiştir. Bilindigi üzere bizler kar amaclı dernekler değil üyelerin aidatlari ve degişik zamanlarda düzenlediğimiz organizasyonlardan elde ettigimiz gelirler ve hayir sever vatandaslarımızın madden ve malen yaptıkları bagışlar ile faaliyet göstermekteyiz. Özellikle topladıgımız ve önemli oldugunu düsündüğümüz saglık arac ve gereclerini zaman zaman bir araya toplayarak Türkiye ´ye göndermekteyiz. Ancak her seferinde gümrüklerde önemli sorunlar yaşamaktayız. Derneğimize gönül vermis olanların büyük emek ve özverileri ile bir araya getirilmiş yaklasik 120.000 euro degerindeki tıbbi malzemeler 2007 yilinda Bartın Belediyesi bünyesinde sağlık odası kurulması icin gönderilmiş, sonrasında  gümrüklerdeki bürokrasiye takilmiş ve teslimatı gercekleşememistir. Önemli bir sıkıntıda özellikle düzenlediğimiz gece, kermes ve sempozyumlara Türkiye'den davet etttiğimiz konuklarımızın yaşadığı vize konusunuda rapor ile birlikte gündeme taşımış olduk.    ( Resimler:  ALBARDER Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gökgöz Derneğin amblemini taşıyan şilt ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını ve beklentilerini anlatan raporu Devlet Bakanı Egemen Bağış'a sunarken. Yanındakiler, Bulkan Ersoy (ALBARDER Yön.Kur.Başkan Yardımcısı),  Bahri Akalın (TUDEB Baskani), Halil Yalcın (Ankaralılar Derneği Başkanı), Turgut Erçetin (Kütahyalılar Derneği Başkanı) .

Bartın Denekleri Federasyon Başkan'ı ve Bartın Bölgesi

Derneklerini Ziyaret

İstanbul toplantısı derneğimiz adına gelecekte ortak ve olumlu işlerin fırsatının yaratılması amacı ile İstanbul’da yapılanmasını sağlamış bölgemize ait dernekleride ziyaret etmiştir.      Ahmet Gökgöz, Bulkan Ersoy ve TUDEB Başkanı Bahri Akalın tarafından Bartın Dernekleri Federasyon Başkanı Hasan Basri Nalbantoğlu, Bartın Kumlucalılar Derneği (BARKUMDER) Başkanı Mehmet  Bulut, Bartın Kozcağızlılar Derneği (BARKOZDER) Başkanı Zeki Güney’ e yapılan ziyaretler samimi ve sıcak sohbetlerin yanı sıra dernek üyelerinin yakın ilgisini çekmiştir.      Karşılıklı olarak bundan sonra derneklerin kendi aralarında yapabilecekleri çalışmalar konusunda prensipte anlaşılmıştır.

 

                BARKUMDER

 

                 BARKOZDER

Son Güncelleme ( Cuma, 16 Nisan 2010 11:58 )

 

BARTINLILAR´DAN PLAKET    

(Resimdekiler Yaşar Çil, Semih Kurtuluş, Ahmet Gökgöz. Hasan Kurtuluş. Ahmet Adalya)

 Bartınlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gökgöz ve Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Çil Derneğimize yaptığı maddi ve manevi yardımlardan  dolayı üyemiz ve ayrıca Hannover´in tanınmış iş adamlarından Hasan Kurtuluş´a derneğimiz Kiel Neumünster  temsilcisi Ahmet Adal yanında hazır bulunduğu toplantıda plaket verdi.  Bartınlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Gökgöz „Derneğimiz gerek Almanya´da gerekse Türkiye´deki bartınlılara hizmet etmek için kurulmuş ve bu doğrultuda calışmalar yapmaktadır. Heryıl düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz gecelerimizde Bartınlıları ve  Bartın a gönül veren dostlarımızı bir araya topluyoruz. Almanya´da böylesine geceleri organize etmek maddi olanaksızlıklardan dolayı  ve sadece üye aidatları ile mümkün olmuyor. Hasan Bey´e bizi böylesine anlarda yalnız bırakmadığı ve verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz“ dedi.      Sayin Hasan Kurtulus gerçeklesen bu ziyaret sonrası  Derneğimiz yönetim kurulunun bu düsüncesinden ve nazik ziyaretlerinden duydugu memniniyeti ve bundan sonrada yapılacak olan faaliyetliliklerde derneğimizin yanında olacaklari söyledi.

Son Güncelleme ( Perşembe, 08 Nisan 2010 18:31 )

 

Yönetim Kurulu Üyesi ve sevilen personeli Mustafa Kaz beyin  büyük oğlu

Erkan KAZ  kendisi gibi Üniversite Mezunu olan,Songül Çabuk ile evlendi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Perenses Palace  Düğün Salonunda yapılan Düğün töreni ile evliler kervanına katılan Erkan ve Songül çiftini eş, dost, akraba, arkadaş ve yakınları mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.

Biz de Almanya’da Yaşayan Bartınlılar Derneği Yönetim Kurulu olarak, genç çiftleri kutluyor, bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 08 Nisan 2010 18:59 )

 

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Salı, 12 Ocak 2010 23:24 )

 

<< Başlat < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 Sonraki > Son >>

Sayfa 17 > 17

Allianz Versiherung
www.kurt-zeitarbeit.de/
Hava Durumu
Rastgele Resimler
No images