Kimler online
Şu anda 12 konuk çevrimiçi
Counter
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün79
mod_vvisit_counterBu ay2547

PostHeaderIcon Almanya'da Yaşayan Bartınlı'lar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

 

ALMAYA'DA YAŞAYAN BARTINLI'LAR YARDIMLAŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ OLARAK

PAZARTESİ 17.05.2010 tarihinde TTK Karadon Mühessesinde meydana gelen grizu faciasında  göçük altında kalan Maden işçilerimize ALLAHTAN rahmet,yakınlarına baş sağlığı ve  sabır diliyoruz.

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 20 Mayıs 2010 22:51 )

 

Batı Karadeniz adına büyük bir önem taşıyan havaalanının iç hatlara haftanın 3 günü de olsa seferinin olması, Bartın ve Zonguldak illerinin turizm açısından önünü açacak ve ekonomilerinin canlanması açısından da büyük katkı sağlayacaktır.

17.05.2010 tarihinden itibaren haftanın üç günü yapılan İstanbul ve Trabzon iç hat uçak seferlerinin tüm KARADENİZ BÖLGESİNE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ.

KAYNAK http://www.bartin.info/GoHab.asp?id=8887

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 19 Mayıs 2010 23:47 )

 

Sayın Bartın’lılar Derneği Başkanı ! Ahmet Gökgöz ve Üyeleri:

Benim adım Serdar Çakır 28 yaşındayım ve Bartın’lıyım. Eğer hatırınızda kaldı isem beni Dortmund Cezaevinde yaptığınız Sıla gecesinden hatırlarsınız sanırım. Sıla gecesinin hoş ve neşeli geçtiğinden dolayı sizlere ben ve Dortmund cezaevinde cezasını çeken diğer Türk vatandaşı Arkadaşlar adına, sizlere böyle güzel bir aktivite hazırladığınız için çok teşşekür ederim. O akşamı sizlerle yaptığım sohbette, bana kimlerin ziyaretçisi gelmiyor diye sormuştunuz! Benim yaptığım araştırmanın sonucunda, arkadaşların da rızası ile, sizlere birkaç isim vermek istiyorum.O arkadaşları ziyaret edip yardımcı olursanız sizlere minnettar kalırım.

Ü. D .Denizli li

Ö.G.Tekirdağ lı

Allah izin verirse ben önümüzdeki birkaç ayın içinde tahliye olacağım. Tahliyeden sonra sizleri ve derneğinizi ziyaret etmek istiyorum.

Dortmund Ceza Evi Türkmahkumları

Ahmet abi umarım Sıla gecesinde bana verdiğin sözü unutmazsınız.Gurup halinde çekildiğimiz Fotoraftan 5 tane ve benim birkaç Arkadaş ile çekilmiş olduğum Fotoraflardan 5 er tane gönderme sözü vermişdiniz.umarım o resimler yakın bir zamanda sayenizde elime geçerse, beni ve arkadaşları ihya edersiniz.Şayet doğru anladı isem, o gece bana yaptığınız Aktivitelerden ve derneğinize ait olan bir İnternet sitenizin olduğundan bahsetmiş idiniz.Mektubumun sonunda sizlere yazacağım Şiiri İnternet sitenizde yayınlarsanız hepinize minnettar kalacağımı bildirmek isterim.Şimdilik satırlarıma son vermeden önce, ben ve Dortmund cezaevinde yatan Türk vatandaşı arkadaşlar hepinize sağlık ve her halukarda başarılar dileriz.

Saygılarımla,

   KAPIYI   GARDİYAN

H ayat Okuludur Okumakla bitmez

A kın Öğrencisi dilimi bilmez

P enceresi kapalı dışarısı görünmez

İ nsaf edipte yüzüne gülmez

S ahtedir hapis cezası,çekilmez

H atırın sormaz misafir gelsen

A LLAH kurtarsın eline düşersen

P erişan eder suçsuz isen

İ şkencedir görüşgünü beklersen

S açlarına ak düşer mapus isen

Serdar Çakır ve Dortmund Cezaevi

Son Güncelleme ( Pazar, 16 Mayıs 2010 17:15 )

 

Derneğimiz bünyesinde toplanmış bulunan çeşitli sağlık araçları bölge gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine verilmektedir. Kapadokyalılar Derneği aracılığı ile İzmir’de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 18 adet yürüme ve özürlü araçları Kapadokyalılar Dernek Başkanı Sayın Mümin Uluç’a teslim edilmiştir.  Çalışmalarımızdan ve katkılarımızdan dolayı teşekkürlerini ve memnuniyetini dile getiren sayın Mümin Uluç bundan sonrası içinde ortak çalışma alanları yaratılması konusunda açıklamalarda bulundu.

Albarder Dernek Başkanı Sayın Ahmet Gökgöz “ Bizler yardımlaşma ve dayanışma dernekleriyiz. Hernekadar dernek isimlerimiz şehirlerimiz ile anılsada, çalışmalarımızı ve yardımlarımızı kesinlikle şehir ve bölge gözetmeksizin yapmalıyız. Sayın Mümin Uluç’unda belirtiği gibi amaçlarımıza uygun ortak her alanda iş üretmek için çaba harcamalıyız” dedi.

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 03 Mayıs 2010 01:48 )

 

TUDEB cezaevleri arasında köprü olacak

Mustafa TIĞLI ESSEN- Almanya'nın Essen şehrinde Türk Dernekler Platformu (TUDEB ) tarafından Türkiye'deki cezaevleri ve Almanya'daki cezaevleri arasında köprü vafizesi görecek bir proje kamuoyuna tanıtıldı. Bu proje ile iki ülke arasındaki cezaevlerinde bilgi alışverişi ve özellikle AB kriterlerine uygun eleman yetiştirilmesi konuları, Almanya'dan giden vatandaşların Türkiye'deki tutuklu yakınlarını ziyaret edebilmelerini kolaylaştıracak. Ayrıca, TUDEB'in organizesinde Türk gençliğinin kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacı ile bir de yaz futbol turnuvası düzenlenmesine karar verildi.

  
 


Dortmund Cezaevi

Almanya Bartınlılar Derneği'nin ( ALBARDER) ev sahipliğini yaptığı toplantıya, Türk Dernekler Platformu (TUDEB) Başkanı Bahri Akalın, Almanya Bartınlılar Derneği (ALBARDER) Ahmet Gökgöz, Ankaralılar Derneği Başkanı Halil Yalçın, Avrupa Sivas Spor Kulübü Başkanı Yalçın Doğan, Avrupa Sivaslıalr Derneği ( ASİB ) Başkanı Rüştü Elmas, Bartın Hasankadılılar Derneği Başkanı Cengiz Demirel, DİTİB Katenberg Fatih Camii Derneği Başkanı Aslan Kaynar, Duisburg Trabzonlular Derneği Başkanı Erdal Osmançelebioğlu, TGRR Başkanı Mustafa Okur, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) KRV Başkan Yardımcısı Mimar Mustafa Burç ve bir çok dernek yöneticisi katıldı.

Son Güncelleme ( Pazar, 16 Mayıs 2010 17:16 )

Devamını oku...

 

<< Başlat < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Son >>

Sayfa 16 > 18

Rastgele Resimler
No images