Kimler online
Şu anda 14 konuk çevrimiçi
Counter
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün90
mod_vvisit_counterBu ay2558

PostHeaderIcon Almanya'da Yaşayan Bartınlı'lar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

 
   
  Türkis Avrupa Kültür Festivali kötü hava koşullarına rağmen 3. günündede devam etti. Organisazyonun ikinci günündeki fırtına ve kötü hava koşulları derneğimize ait stant da dahil olmak üzere tüm katılımcıların stantlarını kullanılamaz hale getirdi. Bazı dernerkler üçüncü günde stant açmazken derneğimiz büyük çaba harcayarak yenisinden stantdını açtı.

    

  

  
 

    Özellikle Kadın Kollarına üye arkadaşlarımızın azimli, özverili ve yoğun çalışmaları,  dernek yönetim kurulu üyelerince bu iş buraya kadar denildiği bir anda ortaya çıktı ve bir önceki günden çok daha güzel ve nezih bir ortam yaratılmasını sağladı. Günün ilerleyen saatlerinde de yenisinden yapılanan stantımız ziyaretciler tarafındanda çok beğemildi. 

     Festivalin üçüncü gününde cirit gösterilerinin yanısıra Albarder Sercem Saz Gurubuda sahne aldı ve izleyicilerden de büyük beğeni topladı. Bartınlılar Derneği Yöneti Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Gökgöz yaptığı açıklamada  “Derneğimizin tanıtımı ve faaliyetleri konusunda geniş bir kitleye ulaşmasında önemli olduğunu düşündüğümüz bu gibi organizasyonların içerisinde yer almak bizler için yeni kontaklar ve oluşumların yaratılmasında önemli unsurlar olduğunu düşünüyoruz. Her nekadar bölgemizde  ilkkez yapılan bu festival olumsuz hava koşullarının yarattığı sorunlar ile karşılaştıysa da, bizler açısından çalışma arkadaşlarımın önemli katkıları ve özellikle bayan arkadaşlarımızın işin önemini ve sorumluluğunu tam anlamı ile üstlenmeleri derneğimizin sağlam ve nitelikli kadrolara sahip oladuğunu göstermiştir. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma içtenlikle teşekkürediyorum” dedi.

 

 

Son Güncelleme ( Pazar, 11 Temmuz 2010 12:25 )

Devamını oku...

 

Türkis Avrupa Kültür Festivali

şiddetli yağmur ve fırtınaya teslim oldu.

Almaya'nın Gelsenkirchen şehrinde Kanal Avrupanın düzenlemiş olduğu festivalin

2.gününde bunaltıcı sıcaklığın doruk noktaya  çıktığı an, aniden gelen yağmur

 ve şiddetli fırtına cok büyük zarara yol açtı.

Resimlerin devamı       Tıkla

Son Güncelleme ( Çarşamba, 14 Temmuz 2010 16:40 )

 

CEZA EVİ ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

 

Mustafa TIĞLI

DORTMUND- Almanya’nın Dortmund şehrinde, Türk Dernekler Birliği ( TUDEB ) tarafından Türk Mahkumların da kaldığı Dortmund Cezaevi’ne, Türk gençlerine yönelik bir tanıtım günü düzenlendi. Türk Dernekler Birliği ( TUDEB ) Başkanı Bahri Akalın, Almanya Bartınlılar Derneği ( ALBARDER) Başkanı Ahmet Gökgöz, Devrek Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Çetin Kodaş, Avrupa Sivaslılar Derneği ( ASİB ) Başkanı Rüştü Elmas ve çok sayıda Türk gencinin katıldığı etkinlikte, Dortmund Cezaevi yönetimitarafından gençlere seminer verildi.

.

Son Güncelleme ( Çarşamba, 14 Temmuz 2010 16:14 )

Devamını oku...

 

Miletvekili Av. Yılmaz Tunç

Bartınlılar Derneğini Ziyaret Etti      

     

Son Güncelleme ( Çarşamba, 14 Temmuz 2010 16:37 )

Devamını oku...

 

<< Başlat < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Son >>

Sayfa 15 > 18

Rastgele Resimler
No images