Kimler online
Şu anda 15 konuk çevrimiçi
Counter
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün89
mod_vvisit_counterBu ay2557

PostHeaderIcon Almanya'da Yaşayan Bartınlı'lar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

ALBARDER Başkanı Gökgöz, Kılıçdaroğlu’na dosya sundu 

(Mustafa Tığlı BOCHUM) Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) ve Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu ( DİSK ) tarafından organize edilen Göçün 50. Yılı Emek Şenliği" ne katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şenliğin sonunda bazı dernek başanları ile görüştü. Almanya Bartınlılar Derneği ( ALBARDER ) Başkanı Ahmet Gökgöz, Kılıçdaroğlu’na Almanya’daki Türklerin ve Batı Karadeniz Bölgesi’nin sorunları ile ilgili bir dosya takdim etti. 

SİZLERLE ONUR DUYUYORUM

Kılıçdaroğlu Almanya Bartınlılar Derneği ( ALBARDER ) Başkanı Ahmet Gökgöz ile yaptığı görüşmede, CHP’nin yurtdışındaki vatandaşların sorunları ile yakından ilgilendiklerini ifade ederek, başkan Gökgöz’e duyarlılığından dolayı teşekkür etti. Kılıçdaroğlu konuşmasında: ’’ Göçün 50. yılında aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum. Dernek başkanlarımızın çalışmaları da bizleri sevindiriyor. Sizler gibi duyarlı insanlarımız oldukça, bizlerde mutlu oluyoruz.  Sizlerle onur duyuyorum. Dosyanızı inceleyeceğim. İlginizden dolayı çok teşekkür ediyorum ’’ dedi. 

ZONGULDAK HAVAALANI İÇİN DESTEK İSTEDİ

Dernek başkanı Ahmet Gökgöz de Kılıçdaroğlu’nun ilgisinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, yurt dışında yaşayan Türkler ile Batı Karadeniz Bölgesi’nin sorunları ile ilgili kısa bir bilgi verdi. Gökgöz, ’’  Yurt dışında yaşayan Türkler, ülkemizden gelecek siyasetçileri dört gözle bekliyorlar. Göçün 50. yılında nüfusumuz arttı. Bir o kadar da sorunlarımız çoğaldı. Batı Karadeniz Bölgesi’nde Zonguldak İli sınırları içerisinde bulunan, Zonguldak Havaalanı’nda bir takım teknik sorunlar mevcut. Zonguldak Havaalanı bölgemiz için büyük önem teşkil ediyor. Dünya ile köprü konumunda. Havalanımızın sorunlarının çözümü konusunda sizlerden de destek bekliyoruz ’’ şeklinde konuştu.

Son Güncelleme ( Pazartesi, 07 Mart 2011 12:31 )

 

Bartınlılar Derneği 2011-2012 Dönemi İçinYeni Yönetimini Belirledi

27.02.2011 tarihinde dernek adresinde yapılan genel kurul büyük bir olgunluk ve katılım içinde gerçekleşti. Tüm şehitlerin anısına saygı duruşu ile başlayan genel kurul istiklal marşı okunduktan sonra divan heyeti oluşturuldu. Derneğin iki yıllık faaliyet ve mali raporunun okunmasından sonra denetleme kurulu tarafından raporların tümü onaylandı. Eski yönetim kurulunun aklanmasından sonra gündem gereği önce başkanlık seçimine geçildi. Bir Önceki başkan  Ahmet Gökgöz’den başka adayın olmadığı seçim, tüzük gereği yinede gizli oylama ile yapıldı. Ahmet Gökgöz önümüzdeki iki yıl için yenisinden başkan seçildi. Daha sonra yapılan yeni yönetim kurulu üyeleri seçim sonrası şu isimlerden oluşmuştur: 

 Ayaktakiler: M.Niyazi Mert-Yaşarçil-Bilal Kutlu-Bekir Birinci-Mutlu Uzun-Mustafa Kaz-Necmettin Yeşilsu-Erol Üstündağ-Basri Toprak-Sefai Yılmaz    

Oturanlar: Tükan Özgüç-Tuğba Kutlu-Kezban Kaya-Ahmet Gökgöz (Başkan) Yedek üyelikler Ramazan Yeşilsu, Rıdvan Kakanaş ve Mustafa Aydeniz,   Denetleme Kuruluna da Osman Çetin Kodaş, Tayip Zorkol, Arslan Kaynar ve Ali Kaynar seçildiler.Genel Kuruldan çok önemli birde tavsiye kararı çıktıYenisinden göreve gelen Başkan Ahmet Gökgöz şu andaki dernek adreslerinin konumu ile ilgili sorunları yakından bildiği için genel kuruldan derneğin adına, derneğin ihtiyaçlarını karşılayacak bir bina veya yer satın alınmak üzere tavsiye kararı alınmasını talep etti. Karar üyelerce de olumlu karşılandı. Ayrıca Ahmet Gökgöz tararfından derneğe emeği ve hizmetleri geçmiş olan bir önceki çalşma arkadaşlarına ve derneğin bir çok kongresinde görev almış olanlarada Bartınlılar Derneğinin adına şilt verdi. Genel Kurulun hemen ardından Gerçekleşen İlk yönetim Kurulu toplantısı sonrası görev dağılımı yapıldı. Buna göre: Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gökgöz / Başkan Yardımcıları Basri Toprak, Necmettin Yeşilsu / Sekreter Mustafa Niyazi Mert / Muhasip Yaşar Çil. Asil Üyeliklere de Türkan Özgüç, Tuğba Kutlu, Kezban Kaya, Bilal Kutlu, Bekir Birinci, Mutlu Uzun, Sefai Yılmaz, Mustafa Kaz ve Erol Üstündağ atandılar. 

Son Güncelleme ( Salı, 01 Mart 2011 19:05 )

 
Derğerli Ziyaretçi 18.Bartınlı'lar Gecesini Part 1 video'yatıkladıktan sonra diğerlerini

aramanıza gerek kalmadan otomatik olarak diğer videolar gelecektir. 3 saniye

beklemeniz yeterlidir.

Yeni Video Bölümleri  Part7-8-9-10-11-12-13 ve son bölüm


Son Güncelleme ( Cuma, 28 Ocak 2011 14:50 )

 

                                              Bartınlılardan muhteşem gece

Almanya Bartınlılar Derneği ( ALBARDER ) Gelsenkirchen kentindeki Güneş Düğün Sarayı’nda düzenlediği 18. Geleneksel kültür gecesine katılım kötü hava şartlarına rağmen büyük oldu. Avrupa’nın dört bir yanından geceye katılan Bartınlılar salonu tıka basa doldururken, gecede birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Gecenin resimlerini görmek icin resimin üzerine tiklayiniz

Video görüntüleri en kisa zamanda 
 

Gurbetçiler bir araya geldi

26.12.2010 13:43

Almanya´da yaşayan Bartınlılar, Gelsenkirchen kentinde dün akşam düzenlenen geleneksel gecede bir araya geldi.

Farklı kentler den gelerek geceye yoğun ilgi gösteren Bartınlılar, salonu tıka basa doldurdu.

Merkezi Almanya´nın Essen kentinde bulunan Almanya´da yaşayan Bartınlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen 18. "Geleneksel Bartınlılar Kültür ve Dayanışma Gecesi", Gelsenkirchen´de bulunan Güneş Düğün Salonu´nda gerçekleşti. Gecede Bartınlılar, hem birbirleriyle hasret giderdi hem de oynayıp stres attı.Dayanışma gecesine Türkiye´den Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin ve İl Genel Meclisi Üyesi Aynur Yıldırım davetli olarak hazır bulundu.

Barselona´da THY satış şefi olarak görev yapan ve binlerce km uzaktan gelerek geceye katlan İsmal Çelik´in anons edilmesi salonda büyük bir coşkunun yaşanmasına neden olurken, dernek başkanı Ahmet Gökgöz de büyük bir özveride bulunan İsmail Çelik´e bir plaket taktim ederek teşekkür etti.Gecede bir konuşma yapan dernek başkanı Ahmet Gökgöz, "Dernek olarak buradaki gençlerimize sahip çıkmaya gayret ediyoruz.Uzun süredir öğrencilere yönelik burs desteğimiz devam etmektedir.Farklı merkezlere de yardım göndermeyi ihmal etmiyoruz.Derneğimize destek veren üyelerimize ve geceye katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Türkiye´den geceye katılan ve habercilere bir açıklamada bulunan Bartın belediye başkanı Cemal Akın ise, "hava muhalefetine rağmen buradaki kardeşlerimizin, dostlarımızın yanında olmayı arzu ederek geceye katıldık.Almanya´da hemşehrilerimizi, birlik ve beraberlik için de görmek bizleri mutlu etti" dedi.

Gecede dernek için açık artırma usülüyle satışa sunulan Bartınspor forması 900 Euro´ya, özel el işlemeli Atatürk posteri de 1000 Euro´ya alıcı buldu.Gecenin eğlençe bölümünde Grup Abidin Çağdaş, Aylince, Aydın Çimen ve Murat Başaran müzikleriyle davetlileri coşturdu.Geceye katılan Bartınlılar, müzikler eşliğinde geç saatlere kadar oynayıp stres attılar.

Temel Elcivan-Mustafa Güleç-GELSENKİRCHEN/DHA

 

Son Güncelleme ( Salı, 28 Aralık 2010 22:17 )

 

BARTIN BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN ALMANYA’DA   

   18. Geleneksel Bartınlılar Gecesine katılmak üzere beraberindeki heyet ile Almanya’ya gelen ve önceki gece onurlarına verilen yemekten sonra Bartınlıları Bartınlılar Derneğinde ziyaret eden Cemal Akın, yardımcısı Hüseyin Taner Çetin ve  İl Genel Meclisi Üyesi Aynur Yıldırım ile sıcak ve samimi ortamda bir buluşma gerçekleşti.       Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın kendilerine gösterilen ilgi, yakınlık ve samimiyetten dolayı dernek yönetimine teşekkür etti. Bartınlılar tarafından Bartın için merak edilen soruları büyük bir içtenlik ve samimiyetle yanıtlayan Cemal Akın özellikle Amasra’da HEMA  tarafından kurulacak olan termik santrala karşı duruşlarının amaçlarını açıkladı.      Eğer bir termik santral yapılacaksa bunun yerinin kesinlikle bu coğrafya olmadığının altını çizen Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın sözlerine şöyle devam etti.: Belediye olarak yatırıma kesinlikle karşı değiliz. Ancak

Son Güncelleme ( Pazartesi, 27 Aralık 2010 18:57 )

Devamını oku...

 

<< Başlat < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Son >>

Sayfa 13 > 18

Rastgele Resimler
No images