Kimler online
Şu anda 16 konuk çevrimiçi
Counter
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün88
mod_vvisit_counterBu ay2556

PostHeaderIcon Almanya'da Yaşayan Bartınlı'lar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

 

Bartın‘lı İş Adamı Hasan Kurtuluş

Albarder Yönetim Kurulu Üyelerince Ziyaret Edildi.

 

Bartınlılar Derneği  olarak bizlerden bu güne kadar yardımlarını esirgemeyen Hasan Kurtuluş’u ziyaret ettik.

Dernek Yönetim Kurulu üyelerimizden Başkan Yardıncısı Basri Toprak ve Sekreter Mustafa Niyazi Mert eşleri ile birlikte Hasan Kurtuluş ve ailesini yaşadığı şehir Hannover’de ziyaret ettiler. Çok samimi, sıcak ve  dostane bir ortamda geçen ziyaret sırasında Hasan Kurtuluş ailesi ve yakınlarınında aslında Essen ve çevresinden olduğunu öğrendik.

 

Hasan Kurtuluş bizlere gelecekte yapmak istediği toplumsal projesi olan vakıf kurma girişimimden bahsetti . Hatta kuracağı vakıf projesi ile bazı yatırımlarını da şimdiden gerçekleştirmiş. Bunun için de bir arazi satın almış. Bu konu ile ilgili detaylar ile ilgili bilgileri önümüzdeki aylarda daha net ve aydınlatıcı   verebileceklerini  söyledi.

 

Yönetim Kurlulu adına Basri Toprak ve Mustafa Niyazi Mert geçtiğimiz haftalarda Hasan Kurtuluş ve eşinin eniştelerinin vefatından dolayı duydukları üzüntülerini ve başsağlığı dileklerini ilettiler. Bartınlılar Derneğinin kuruluşunun bu sene 20. Yılı. Öğrendik ki Kurt-Zeitarbeit firmasının (Hasan Kurtuluş) kuluşununda 20. Yılıymış ve Haziran ayı içinde 20. Yıl kutlamasını yapacaklşarını söylediler.

Zaman buldukça bu şekildeki karşılıklı yapılan ziyaretlerin ilişkileri daha güçlü kılması ve ortak iş üretmenin önünü açan girişimler olduğu ortak görüşü ile ziyaret  sonlandı.

  
  

Son Güncelleme ( Çarşamba, 02 Mayıs 2012 19:27 )

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 03 Mayıs 2012 16:40 )

 
 
  

Üniversitemizin labaratuvarlarında kullanılmak üzere Hasan Kurtuluş (KURT Zeitarbeit GmbH) ve Derneğimizin katkıları  ile temin edilen eğitim amaçlı araç-gereçler  Bartınlılar Derneği Başkanı Ahmet Gökgöz  tarafından Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan’a  teslim edildi.

Üniversitemizden Teşekkür Plaketi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Pelenkoğlu Hazır Beton Şirketine, Bartın Ticaret ve Sanayi Odasına ve Almanya'da Yaşayan Bartınlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğine (ALBARDER) Üniversitemize verdikleri destek ile yaptıkları hizmetlerin takdir ve taltif edilmesi amacıyla Bartın Üniversitesi adına plaket takdim etti.

25.11.2011

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan tarafından Pelenkoğlu Hazır Beton Şirketi adına Mahmut Atasayın'a, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası adına Sami Karakaş'a ve Almanya'da Yaşayan Bartınlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği adına Ahmet Gökgöz'e, Bartın Üniversitesine verdikleri destek ile yaptıkları hizmetlerin takdir ve taltif edilmesi amacıyla plaket verildi. Plaket törenine; plaket alanların yanında Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azize Toper Kaygın, öğretim elemanları, idari birim yöneticileri, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Akmaz ve ALBARDER Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gökgöz katıldı.
Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, plaket töreni öncesi yaptığı açıklamada, "Üniversitemizin kurulduğu 2008 yılından bu yana bizim, Bartın ilimizle, Bartın'daki sanayi ve ticaret yöneticileriyle, Almanya'da yaşayan Bartınlıları temsil eden ALBARDER derneği ile çok yakın ilişkilerimiz oldu. Bu çerçevede Mühendislik Fakültemiz ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun bazı ihtiyaçlarının karşılanması noktasında Pelenkoğlu İnşaatın, ALBARDER'in, Ticaret ve Sanayi Odamızın yakın ilgilerini gördük. Aslında yapılan yardımların miktarı çok önemli değildir. Önemli olan, bir şeylerin yapılmasına niyet gösterilmesidir. Bu kapsamda ilimizin ekonomik potansiyeli çok da iyi değil, ama yine de Bartınlı hemşehrilerimizin ileriki süreçlerde Üniversitemize olan ilgilerini daha çok artıracaklarına ve bu konuda ellerinden gelen yardımları yapacaklarına inanıyorum. Bu sayede, Üniversitenin gelişim sürecini kısaltmış olacağız. Ben bu bakımdan hem Mühendislik Fakültemize hem de Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuza bazı laboratuvar malzemelerinin alınmasında yardım ve desteklerini gördüğümüz kuruluşlarımıza, desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu işbirliğimiz ileride dalga dalga ilerleyerek çok daha iyi neticeler verecek diye düşünüyorum. Girişimlerinden ötürü de bu kuruluşlarımızı ayrıca kutluyorum. Çünkü yardım düşüncesi bir erdemdir." dedi.
ALBARDER Başkanı Ahmet Gökgöz, "2009 yılında Üniversitemiz yararına gece düzenlemiştik. Burada elde ettiğimiz gelirle Üniversitemiz laboratuvarına cihazlar aldık. İnşallah gençlerimiz için faydalı olur. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim." dedi. Daha sonra söz alan Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Karakaş da şunları söyledi: "Bartın TSO olarak Üniversitemizin, Bartın'ın gelişimi için çok büyük rol oynadığını biliyoruz. Bu yapılan yardımlar Bartın içindir. Sadece sivil toplum örgütlerinin değil, tüm Bartın'ın Üniversitemize sahip çıkmasını diliyorum." Pelenkoğlu Hazır Beton Şirketi adına Mahmut Ata Sayın, "Bartın Üniversitesinin kurulduğu zamanki zorlukları yakından gördük. Bir Bartınlı iş adamı olarak Üniversitemizde görev yapmasını Bartın için büyük bir şans olarak nitelendirdiğim Sayın Rektörümüzün önderliğinde, her zaman böyle güzel çalışmalara destek olacağımızı belirtmek istiyorum." dedi.
Konuşmaların ardından Prof. Dr. Ramazan Kaplan nezaretinde, Bartın Üniversitesine yapılan yardım sonucu alınan ekipmanlar ile laboratuvar malzemelerinin bulunduğu fakülteler gezildi.
Gezilen fakültelerde dekanlar ve öğretim elemanları tarafından bilgilendirme yapıldı.

  
  
  
 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 04 Ocak 2012 15:45 )

 

 

ALBARDER ve TUDEB , YİBO’yu ziyaret etti.

 

Almanya'da Yaşayan Bartınlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ALBARDER) ve Türk Dernekler Birliği Platformu (TUDEB) , Belediye Başkanı Metin Çetin'i ve Kumluca Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulunu ziyaret etti.
Belde ziyaretlerine Belediye Başkanı Metin Çetin'i makamında ziyaret ederek başlayan ALBARDER Başkanı Ahmet GÖKGÖZ ve beraberinde ALBARDER üyeleri Mehmet Kaynar,Şengül Kaynar,Fatma Gökgöz,Nevzat Çardak , TUDEB Başkanı Bahri Akalın daha sonra Başkan ÇETİN' le birlikte Kumluca Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulunu ziyaret ederek öğrencilere çikolota dağıttılar ve Okul Müdürü Yaşar Güney' den öğrencilerin ihtiyaçları hakkında bilgi aldılar.
Almanya'da Yaşayan Bartınlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ALBARDER),Başkanı Ahmet Gökgöz, yaptığı konuşmada, “Bu okula üçüncü kez geliyoruz. Üç yıldan beri bu okulu hatırlıyoruz ve aklımızdan çıkmaz. Bundan önceki yıllarda elbise yardımı yapmıştık. Okul Müdürü Yaşar Güney’den öğrencilerin ihtiyaçları hakkında bilgi aldık. Bu sene de İnşallah elimizden gelen yardımı yapacağız. Ben derneğimizin üyelerine ve hayırsever vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.
Türk Dernekler Birliği Platformu (TUDEB) Başkanı Bahri Akalın, da yaptığı konuşmada, "Kumluca Belediye Başkanı Metin Çetin, bu okuldan bizi haberdar etmişti. Bu okulla bizi tanıştırdığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Almanya'da Yaşayan Bartınlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile beraber bu okula yardımlarımız devam edecek. Her geldiğimizde bu okulu ziyaret ediyoruz, burası bizim kardeş okulumuz gibi oldu. Okul Müdürü Yaşar Güney’le okulun ihtiyaçları hakkında konuştuk. Ben ailelerin burayı tanımasını istiyorum, aileler hafta sonunu burada yavrularımızla beraber geçirirlerse burayı tanımış olurlar. Çocuklarda aile sevgisinden yoksun olmamış olurlar.” şeklinde konuştu.
Kumluca Atatürk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) Müdürü Yaşar Güney ALBARDER ve TUDEB üyelerine ve Belediye Başkanı Metin Çetin'e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

  
  
  

Son Güncelleme ( Pazartesi, 28 Kasım 2011 20:35 )

 

Dünyanın herneresinde olursa olsun doğal afetlerde, afetin açtığı yaraları sara bilmek adına bu güne kadar siz sevgili üyelerimiz ve dostlarımız ile imece usulü topladığımız yardımları değişik zamanlarda afetzedelere ulaştırmak için seferber olduk. Tekrar bir araya gelişimizin nedeni DEPREM olsun istemezdik...Ancak bu gün de o günlerden birisi. Amacımız 25 Kasım 2011 tarihine kadar herkesin çevresinden toplaya bildiği kadar maddi yardımı derneğimize ulaştrırmasıdır.  Mutlaka yardım yapan kişinin adı, soyadı ve adresinin bildirilmesi ve listelenmesi gerekmektedir. Yardım yapan tüm dostlarımıza dernek olarak mutlaka bilgi verilecektir.  Saygılarımızla....

 

Son Güncelleme ( Salı, 15 Kasım 2011 17:42 )

 

<< Başlat < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 Sonraki > Son >>

Sayfa 11 > 18

Rastgele Resimler
No images