Kimler online
Şu anda 10 konuk çevrimiçi
Counter
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün78
mod_vvisit_counterBu ay2546

PostHeaderIcon Almanya'da Yaşayan Bartınlı'lar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Son Güncelleme ( Salı, 04 Aralık 2012 20:54 )

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 06 Eylül 2012 19:28 )

 
   

 BATINLILAR VE DERNEK DOSTLARI İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTULAR

11.08.2012’de Bartınlılar Dernek lokalinde Derneğimiz ve Sayın Hasan kurtuluş adına iftar yemeği verildi. Hasan Kurtuluş’un sağlık sorunu nedeni ile katılamadığı iftar yemeğinde yeğenleri Semih Kurtuluş ve Lütvi Kurtuluş hazır bulundular.

Mustafa Tığlı

   

ESSEN- Merkezi Almanya’nın Essen şehrinde bulunan, Almanya Bartınlılar Kültür ve Dayanışma Derneği ( ALBARDER ), iftar yemeği verdi. İftar yemeğine Türkiye’nin Essen Başkonsolosluğu Muavin Konsolosu Sezai Ekici, ALBARDER Başkanı Ahmet Gökgöz, ALBARDER  Kurucu Başkanı Akın Ay, Ankaralılar Derneği Başkanı Halil Yalçın, Türk kökenli politikacı Hayri Çalık, Avrupa Sivaslılar Derneği Başkanı Rüştü Elmas, TGRR Başaknı Mustafa Okur, Kapadokya Dernek Başkanı Mümin Uluç, Essen Türk Veliler Birliği Başkanı Mehmet Kekeç, dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yardım elinizi uzatın

   

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen iftar programında konuşma yapan dernek başkanı Ahmet Gökgöz, Ramazan ayının insanlığa barış ve huzr getirmesini temenni ederek, şunları söyledi: ’’ Bu kutsal ayda dernek olarak her yıl düzenlediğimiz iftar yemeğine hoşgeldiniz. Küskünlerin barıştığı ve insanlara huzur gelen bu ayda, muhtaç sahiplerine ellerimizi uzatalım. Yakınınızdaki ihtiyaç sahiplerini unutmayalım. Bu ay fırsat ayıdır. Bunu iyi değerlendirelim. Küskün olduklarınızla barışın. Biz, derneke olarak muhtaç vatandaşlarımız için elimizden geldiğince yardımlarda bulunuyoruz. Ve bu yardımlarımız devam edecek. Sizlerde yardım elinizi uzatın. Sadece Ramazan ayında değil, her zaman yardımlaşalım ’’ dedi. İftar yemeği misafirlere Türk tatlısı ve Türk çayı ikramı ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 15 Ağustos 2012 21:53 )

 

ALMANYA’DA YAŞAYAN BARTINLILAR

20. YILLARINI GÖRKEMLİ BİR GECE İLE KUTLADILAR

 

     Geceye Türkiye ve Avrupanın değişik ülke ve kentlerinden çok sayıda konuk katıldı. Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Amasra Belediye Başkanı M.Emin Timur, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Kumluca Belde Belediye Başkanı Metin Çetin, Hasankadı Belde Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Toksöz, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Hüseyin Akmaz geceye katılanlar arasında yerlerini aldılar.

 

     Gece Almanya’da Yaşayan Bartınlılar (ALBARDER) kuruluşunun 20. Yılı olması nedeni ile daha anlamlı ve çoşkulu geçti. Davetli konuklar tarafından yapılan konuşmaların içeriğinde derneğin bu güne kadar ki yaptıkları ve katkılarının göz ardı edilemeyeceği yönünde olması ve başarılarının temennileri yönünde de oldu.

 

     20 Yıl önce derneğin kuruluş aşamasında aktif oalarak yer almış ve 20 yıldır dernek üyeliğini kesintisiz sürdürenler isimlerinre düzenlenmiş plaketle onurlandırıldılar. Ayrıca derneğin kurulmasındaki önemli fikir katkıları nedeniyle geceye katılmak isteyen ancak Türkiyedeki işlerinden dolayı aramızda bulunamayan Bartın eski Belediye Başkanlarından Oğuz Pir için plaketi derneğimizin kurucu Başkanlarından Akın Ay’a verildi. Yine aramızda bulunamayan üyelerimizden Kenan Ozan’ın Plaketi Semih Kurtuluş’a, Emin Çilbaş adına da oğlu Yılmaz Çilbaş, Hüseyin Kibar  adına olan plaketde Albarder Dernek Başkanı Ahmet Gökgöz’e takdim edidi.

 

 
 
 
 

 

 
 
 
 

Son Güncelleme ( Cuma, 01 Haziran 2012 19:41 )

 

<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 > 18

Rastgele Resimler
No images