Kimler online
Şu anda 10 konuk çevrimiçi
Counter
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün86
mod_vvisit_counterBu ay2554

PostHeaderIcon Almanya'da Yaşayan Bartınlı'lar Kültür ve Yardımlaşma Derneği

BARTIN Valisi Muhterem Seyfettin Beye Teşekkürler: Almanya BARTINLILAR Derneği Bartınlılar Albarder kurum olarak; Valimize hassasiyetimizi (Zonguldak çaycuma'da bulunan Saltukova Havalimani yurt içi ve yurt yurt dışı seferlerini sezonluk hizmet vermesi sebebiyle yurt dışından ülkemize gelen gurbetcilerimizin ulaşımda aksama meydana gelmesinden dolayı uçuşların sürekli olarak faaliyet göstermesi ve ulaşım sırasında herhangi bir problem yaşamamasi konusu) bir mektupla = dilekçe bildirmiştir. Kıymetli Valimiz Sayın Azizoğlu'nun bir devlet adamı ciddiyeti içinde ve müessese ruhunun sıcaklığı içinde cevabî nezaketi bizim için şereftir. Bu konuyu yakından takip edeceğini bildiren, en kalbi duygularla saygı ve sevgilerini sunarak çalışmalarımızda başarılar dileyen Valimize hizmetlerinde muvaffakıyetler ihsan etmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz. Bartın'a hizmeti sebkat etmiş her insan Bartın için ve dolayısıyla bu vatan için azizdir. Selam ihtiram vedahi Muhabbetlerimizle. Almanya Bartınlılar Derneği adına Müjdat GÜR UETD Ekonomi ve işadamları birim başkanı.Hususi NOT: Sayın Valinin hassasiyetini; Bölge Milletvekillerinden, Bürokratlardan, işadamlarından, ve milletin vekilliğine TALİP olan vatan perverlerdenbekliyoruz.

Son Güncelleme ( Cuma, 01 Mayıs 2015 19:03 )

 

Almanya'da yaşayan Bartınlı gurbetçiler, Zonguldak Havaalanı'nın yurt içi seferlerinin başlatılması için Ulaştırma Bakanlığı'na başvurdu.

Almanya’nın Essen kentinde bulunan Bartınlılar Derneği, Zonguldak’ta bulunan havaalanının yurt içi uçuşlarının kesintisiz şekilde başlatılması için Ulaştırma Bakanlığı ve Bartın Valiliği’ne başvurdu.

Derneğin İkinci Başkanı ve aynı zamanda UETD Ekonomi ve İş Adamları Birim Başkanlığı görevini yürüten Müjdat Gür, Almanya’dan Türkiye’ye 3 bin kilometrelik mesafesi 2-3 saatte gelmelerine rağmen, İstanbul’dan 550 kilometre uzaklıktaki memleketlerine 7-8 saatte ulaşamadıklarını söyledi.

“YAŞLILARIMIZ YIPRANIYOR”

İstanbul-Zonguldak ve Bartın arası yaşanılan ulaşım zorluklarını yetkililerin görmezden gelmemeleri gerektiğini ve buna tahammüllerinin kalmadığını kaydeden Gür, şöyle konuştu: “Almanya ve Zonguldak Havaalanı arasındaki uçuşlar ne yazık ki sezonluk yapılıyor. Fakat aradaki uçuşlarda uçak biletleri maalesef çok pahalı satılıyor. Bu nedenle insanlarımız önce İstanbul’a, oradan da otobüslerle memleketlerine gitmek zorunda kalıyor. Bütün günümüz zorluklar içerisinde seyahat etmekle geçiyor. Bunlar gençler için pek sorun olmasa da seyahat eden yaşlılarımız ve çocuklarımız var. Onlar yolculukları boyunca ciddi şekilde yıpranıyorlar. Bu nedenle İstanbul-Bartın arasında kesintiye uğramayacak şekilde uçuşların başlatılmasını istiyoruz. Yetkililerin ulaşım sorununa bir an önce çözüm bulmalarını bekliyoruz. Bu konuda da Ulaştırma Bakanlığı ve Bartın Valiliği’ne gerekli başvurularımızı yaptık. Cevap bekliyoruz.”

İHA

Son Güncelleme ( Cuma, 01 Mayıs 2015 19:04 )

 

Son Güncelleme ( Pazar, 01 Mart 2015 13:45 )

 

Son Güncelleme ( Cuma, 01 Mayıs 2015 19:04 )

 

Son Güncelleme ( Cumartesi, 07 Şubat 2015 16:59 )

 

<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 > 18

Rastgele Resimler
No images